Blog > Komentarze do wpisu
nalewka- robię blending
    Pogoda taka, że na dwór, względnie jak mawiają krakusy na pole ,nawet psa nie wypędź. Zimno, trochę wieje i śnieg prószy. Akurat odpowiedni czas by trochę się pobawić w kuchni. Wczoraj z okazji przyjazdu przyjaciół upuściłem trochę śliwkówki robionej na mirabelkach, ale tych ciemnych, wpadających w granat, zbieranych jak najpóźniej by zebrały tyle ile się da słonecznej słodyczy, by pestkę bez oporu oddały. Pyszota! Ponieważ w mojej spiżarni, co ukochana mocno oprotestowuje, słoików  w bród i lekki bałagan,lecz niektóre pół puste lub pół pełne. Można więc poeksperymentować. Ot, stoi sobie od wiosny nalewka na wzrostowych wierchuszkach sosny i świerku. Nieznający się na tym co dobre, mówią, że terpentyną jedzie. No i dobrze złamiemy ją tą na baldachach kwiatu dzikiego bzu z miodem lipowym, by jeszcze lekko smak wyostrzyć dodamy mojej perły w koronie czyli pigwówki, no i kusztyczek brzoskwiniówki. Teraz ,bo trochę osadu się ostało przelejemy to przez płatek kosmetyczny do demakijażu, znakomity filtr, niech sobie z miesiąc celem przegryzienia smaku odstoi. W marcu na wiosenne katary będzie jak znalazł.
niedziela, 22 lutego 2009, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: M, *.ols.vectranet.pl
2009/02/22 19:26:18
Dzis przypadkiem(poszukując potraw z sambal olek)wpadłam na twoja stronę- ciekawa;)Zazdroszczę ci luksusu przebywania z oswojoną przyrodą i czasu. Ja ganiam wciąż w pośpiechu. Czasem myślę o wyniesieniu się, jak ty, z miasta. Niestety praca.ZAZDROSZCZĘ.Kocham ciekawie i zdrowo gotować. Podziel się jeszcze innymi przepisami-chętnie tu zajrzę.M
-
2009/02/22 19:30:55
Wpadam raz jeszcze. Fantazja absolutna. Od samego czytania błogość człowieka ogarnia.
Pozdrawiam cieplutko na te zimowe chłody i będę polecać znajomym pyszną stronkę.
-
Gość: andrzejniczyperowicz@wp.pl, *.icpnet.pl
2009/02/22 19:47:54
Witaj, coś mi komentarze nie wchodzą. Zacząłem przy gęsiach i śladu nie zostało. Fajnie, że wprowadziłeś przepisy na apli. No, i te fajne zdjęcia. Tak trzymać! Heja!
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl