Blog > Komentarze do wpisu
gęś w ananasach

Doszła już do nas Pani Wiosna, majowa, w całem rozkwicie. Spóźniła się jednak, co w mojem ogrodzie widać, tak że łzy mi po brodzie ciurkiem ciekły gdym pierwszy raz dziś, po chorobie, słaby jeszcze wyszedł. Wiśni jak na lekarstwo, palcem jednem liczyć można, śliwek kilka, morela - chyba ją nornica podkopała, czereśnie jedna dwa metry ode drugiej. Żal duszę ściska, z czego nalewki robił będę? Ratunek w pigwie i porzeczkach, no i agrest takoż jest.

Jako żem w poprzednim wpisie zaznaczył, w formie honoracyjnej pierś gęsią zatrzymałem. Ponieważ przejazdem gościł w Ziemi Nowotomyskiej gourmand znany Gieno Brzychomoowcą zwany, tom się go przez tubkę spytał jakie ma życzenie. Do wyboru był dzik przelatek, najlepszy bo siedemdziesięciokilowy, kaczka i wyżej wymieniona gęś. Gość to sobie zażyczył co w tytule figuruje, więc na resztę przepisów czekać musicie. Kość wyciąłęm, skórę ostawiłem i posłałem mięso w marynatę z ziół, białego wina i oliwy najprzedniejszej. Tak noc spędziła. Rankiem wok żeliwny światło dzienne ujrzał i w nim każden bok pierś na cztery podzielona rumianości dostawała. Gdy kolor w brąz lekki szedł zarzucona cała skrojonem, świeżym ananasem w kostkę nie za dużą. Gdy sosu brakło białego wina dolewałem, uważając by mięso nie wyschło.

Na krótko przed przyjazdem Giena całość rozciągnięta została śmietaną moją, w której łyżka śmiało staje. Jeszcze soli trochę i pieprzu białego do smaku, razem z ziemniaczkami z koperkiem wydawać było można. Szczęście Moje do tego dodało świeżej sałaty i ogórków, które to warzywka w świeżo zrobionej śmietanie się kąpały,  no i raj był blisko.

sobota, 22 maja 2010, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2010/05/23 12:02:41
Gąska lekko twardawa była, bo pasztetowa, ale mimo to pychotka.
-
2010/05/23 12:19:08
Za gęsiną nie przepadam, ale ta wygląda znakomicie.
Buziole niedzielne posyłam.
-
2010/05/23 15:15:10
Musi co wyborne było. Wieki nie jadłam jakoś gęsiny, ale smaczek sobie wyobrażam. Miłych niedzielnych chwil :-)
-
Gość: mamamarzynia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/23 21:00:20
Mój Tata jest wielbicielem pańskiego blogu.
Przy tym wpisie wymiękł całkowicie.
-
2010/05/23 21:16:01
ażem się zarumienił
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl