Blog > Komentarze do wpisu
kazali to jem letko - pieczareczki, kalafiorek...

No i prawdą jest, że jak afrykańskie upały na tę naszą biedną Polszczę spadły to i jeść się nie chce. Chodzę po polu i z nerwowości wargi gryzę. Ozime jeszcze jakoś sobie radzi, ale jare schnąć zaczyna, łubin też łepek spuścił. Wszystko wody woła. Tegosi rok zupełnie się pomieszał. Najsamprzód wody w bród, ale zimno i to na nic, teraz gorąc i susza. Ziarno jeżeli jakoweś będzie to cienkie, cieniuchne, słabo wykształcone. Tak to już jest, rolnik musi sobie ponarzekać bo inaczej by nie żył.

Szczęście Moje zaleciło, a że ja usłuchany jestem to się tego co kazane trzymam, że lekcej jeść należy, wątrobie pofolgować, tak jakbym ją przedtem do bardzo ciężkiej pracy pędził, no ale Pani każe sługa musi. Tom dziś wyciągnął pieczareczki, prezent od absztyfikanta mojej młodszej. Chłopak przypodobać się chce to i jedna w drugą, kształtne, bieluchne, takie, że uch. Lekko skrojone poszły na olej ryżowy by się zrumienić, na bok odłożone, na tem samem tłuszczu cebulka mocno zsiekana woń dała, do tego trochę ziół - bazylii, tymianku i świeżego kwiatu majeranku. Gdy pozłota w brąz się zamieniała, solą ubogacona pieczarki na powrót poszły i do tego już samego mleka ale nieściąganego poszła szklaneczka. Razem wszystko chwilę dla przeniknięcia smaków popracowało. Obok zaś pysznił się bielusieńki kalafior w wodzie doprawionej łyżką soli, cukru i dwoma octu jabłkowego.

Na niego czekała bułeczka tarta zrumieniona na oliwie ze ździebełkiem masełka jeno, by nie krzyczała Ona. Ziemniaczki rzecz wiadoma z koperkiem, do tego zaś sałata kruchuteńka ze śmietaną, a co! Wszystkiego mam już sobie odmawiać? Uf, jednak na ten upał takie skromne jadełko zacnym jest i kiszeczek nadmiernie nie obciąża.

Wątroba zadowoloną jest, Moje Szczęście też ale korespondencyjnie bo w murach Metropolii siedzi i tęskni.

czwartek, 08 lipca 2010, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2010/07/09 11:30:19
ha lekko to musiałbyś chyba zjeść tylko sałatę z tego obiadu:) narobiłeś mi smaka jak tak sobie patrze na te Twoje fotki
-
2010/07/09 12:22:48
jejku, ale zjadłabym taki obiad! :)
-
2010/07/09 13:28:17
ziemianin co Ty wiesz o dietetyce!
-
2010/07/09 16:00:27
bo to normalnie lekka obiada była... ;p
-
Gość: mamamarzynia, 178.219.20.*
2010/08/13 23:21:55
Ale talerz!
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl