Blog > Komentarze do wpisu
kotlecik boczusiowy z bobem

No i mamy Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Co poniektórzy czytelnicy moich bazgrotek poczuli się zaniepokojeni. Wydało im się, że ja ludzi lekce sobie ważę. Nic barzej mylnego, ot zadrwiłem sobie z tego podziału, który jeden z kandydatów ojczyźnie chciał zafundować. Wiem ja, że zabory nadal piętno na psyche Polaków wyciskają i ten ze ściany wschodniej nieco się różni od mieszkańca Wielkopolski, któren swoją gospodarność pod pruskim butem ćwiczył. Ale różnic coraz mniej, te które są niejeden raz plebany, co to zamiast posłannictwem bożym się zajmować w politykę buciorami wchodzą, wywołują. Podkarpacki ludek dopiero się uczy, że kiepscy z nich duchowi przewodnicy. Jeszcze trochę czasu i to się zmieni!

Mnie z grillowania boczek został tom go na kotleciki zgrabne zamienił. Na wolnym ogniu wszystkie strony zrumienił, a ponieważ przyprawami dwa dni był atakowany dobrze przeszedł. Czegom użył niech Szanowny Czytelnik do poprzedniego zapisu sięgnie. Gdy już chrupkości dostał

na patelnię zawędrowały cztery łyżki stojącej w lodowni śmietany. Z sosem się zmieszała pięknej barwy dostając. Chwilę przedtem na mięso poszły po dwa ząbki czosnku w plasterki skrojonego. Do tychże kotlecików poszły ziemniaczki z koperkiem, mój zacny ogórek kiszony i na ozdobę bób świeży, tegoroczny co to najsamprzód w małęj wodzie do miękkości ugotowany, ze skórki obrany lekko podsmażony na patelence z olejem ryżowym.

Taki był wkład Pani Matki w ten udatny posiłek. A co, a jak, co sobie będziem krzywdować.

środa, 07 lipca 2010, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2010/07/07 22:43:46
Jezu, tu już wpół do jedenastej, a ja znowuż głodna. Bo przecież nie można wytrzymać, kiedy się patrzy i czyta Pana bloga.
I jeszcze - hurrra! - Hiszpanie ograli Niemców!
-
2010/07/08 06:39:09
Bardzo smakowite danie! Musze się rozejrzeć za bobem, bo jeszcze w tym roku nie jadłem;-)
-
2010/07/08 07:46:45
Bób bardzo lubię. Już sobie raniutko kupiłam.
-
2010/07/08 07:49:04
Fajnie, ale chyba czas przejść na letnie, lekkie potrawy i dać odpocząć wątrobie.
-
2010/07/08 08:51:51
oj złośliwa, złośliwa!
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl