Blog > Komentarze do wpisu
smutno mi to ja karkówkę
 

Tak mnie dziś melancholia dopadła. Brakuje mi Groma, mojego konia profesora,

 

konia nad wszystkimi koniami. Trochę zastępuje go Bastion, poszedłem się do niego przytulić, pogłaskać, podzielić marchewką. Ale on jeszcze za młody, nie ma tej mądrości, tego wewnętrznego spokoju co tamten. Bestia, jego mamusia miała dziś zły humor i szczerzyła zębiska, ot tak bez powodu. Na polu pruszy śniegiem, białą pierzyna kryje świat. Moje Szczęście pracuje w dużym mieście, dzieciaki zajęte swoimi sprawami. Ot, życie. No to mówię sobie nic to, muszę cosik na te smutki wymaślić. Wziąłem gruby kotlet z porządnej karkówki, ubiłem go na palec wskazujący, natarłem harissą, która czerwona i pokruszonymi liśćmi karvi, które pięknie zielone.

 

Razem z solą pozwoliłem wsiąknąć. Mięso rzucone na mocno rozgrzany olej ryżowy przyjemnie zaczęło skwierczeć. Gdy rumieniec na nim błysnął dostało do towarzystwa skrawki skórki z mojego sera na taką okazję trzymane,

 

te topić się zaczęły, pozostało jeszcze wszystko zaciągnąć łyżką mojej śmietany. Na kotlecie wylądował suszony pomidor z czosneczkiem wydobyty z piwniczki a do wylizywania sosu była buleczka razowa z uprażoną kukurydzą. Całość łącznie z wydaniem trwała dwadzieścia minut. Szybkim jak błyskawica i melancholia przez ciepło pełnego żółądka popłynęła precz.

wtorek, 30 listopada 2010, mag-43
Tagi: karkówka GROM

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/30 17:43:26
Też tęsknię
-
2010/11/30 17:59:52
bo karkówka jest dobra na wszelkie smutki. a Grom z pewnością teraz po zielonych stepach hasa, zamiast w ciemnej stajni zimą marznąć.
u mnie też dzis karczek, ino z dzika.
pozdrawiam
sercenatalerzu.blogspot.com
-
2010/11/30 18:17:01
Piękny to był konik. Czyż olej ryżowy nie jest wspaniały do smażenia? Do takiego mięsa idealny! Świetne danie.
-
2010/11/30 21:58:32
Mnie też dziś smutno bo zmarła moja ulubiona aktorka Gabriela Kownacka :(
-
2010/12/01 06:11:26
Wiem jak to jest. Mój piesek odszedł 10 lat temu, a wciąż mi go brakuje...Tylko zdjęcia pozostały. Był to bardzo mądry kundelek.
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl