Blog > Komentarze do wpisu
talibie bój się, morduję karpia!

No i proszę, siedzę na wsi, nic nie robię w zakresie polityki międzynarodowej, a tu się  dzieje. Nasz odwieczny sojusznik, którego nawet za poprzedniego systemu chroniliśmy, by komuna go nie obrażała w słoikach zakopując pod jabłonką, pokazał, że ma nas tam gdzie król  chodzi piechotą i bąki puszcza. Stwierdził w niejakim TIME, że nasi dzielni wojacy po dziurach się chowają w razie czego wyciągając paragrafy polskiego kodeksu, gdzie są punkty, które im grożą gdy za spust pociągną. No i dobrze, jeżeli o mnie chodzi to ja się wogóle dziwię po co oni tam pieniądze polskiego podatnika trwonią, to i moje, tam siedząc. Wielki Brat Obama I założył skórę lamparta na tors i stwierdził, że przyśle nam Patrioty bez zbędnego obciążenia, bo transport drogi, a kilkudziesięciu dzielnych żołnierzy przez wylewkę i dolewkę do krwi polskiej nie zmieni naszego genotypu. Rychtujcie się dziewczyny w okolicach ich stacjonowania, ale i tak nic z tego nie będzie. Ja zaś karpia rżnę i nadmiar okrucieństwa, który w każdym drzemie wydalam. Potem wezmę i sprawiwszy go w pół dzwonka, wyciągnę z niego wszystkie długie ości, a ponieważ od mojego przyjaciela ci on jest, więc jeziorny i mięsisty, bez mułu smaku, to i smaczny. Dwa dni pozwolę mu poleżeć w towarzystwie cebuli i w zimnie. Opłukanego i dokłądnie osuszonego posolę i lekko obtoczę w mące pszennej, na gorącą oliwę rzucę i odsączę, dodam dzień wcześniej namoczone borowiki, lekko podgotowane i w paski skrojone, kilka śliwek suszonych takoż zszatkowanych, do tego skórka cytrynowa Julienne, czyli przez tarkę puszczona. Tak sprawionego przykryję moją śmietaną sztywną, bez nijakiego dodatku i w piekarniku przez czterdzieści minut zapiekę. O wrażeniach opowiem po Wigilii, ale już teraz mówię - talib bać się ma czego!

P.S. EMKI Zdjęcia również będą po. Karp, którego ja będe robić, w lodówce siedzi, a Ziemianin na wsi zaczyna dopiero obróbkę swojego.

 

środa, 22 grudnia 2010, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2010/12/23 13:22:56
Wesołych Świąt!
-
Gość: andrzejniczyperowicz, *.icpnet.pl
2010/12/23 13:57:50
Dobrych, Normalnych Świąt!
domaga się i życzy
Andrzej
PS. Czwarty dzień obracam bigos z borowikami i na sześciu mięsach. Dzisiaj po odmrożeniu dodam wtrawnego czerwonego wina i uwędzonych śliwek. Barszcz pichcę od wczoraj; Język już ucieka, ale czeka jeszcze siedmiodniowy buraczany zakwas, żeby barszczo rubinowym stał się nektarem.
-
2010/12/23 22:56:56
magu:) bez pośpiechu, z zapachem, powiewem naszej wsi, wszystkiego najlepszego z okazji świąt:)
-
2010/12/24 09:29:16
Radosnych, zdrowych i smakowitych Świąt Bozego Narodzenia dla Ciebie i Twoich Najbliższych.
-
2010/12/24 10:53:03
Dobrych, zdrowych, szczesliwych, pieknych, bialych, pelnych tajemnicy Swiat zycze Tobie i Twoim bliskim:)
-
Gość: dudi, *.master.pl
2010/12/24 11:30:29
Dobrych, spokojnych, smacznych Świąt! :)
-
2010/12/24 20:49:15
Pięknych i smakowitych Świąt życzę...
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl