Blog > Komentarze do wpisu
a więc jaja robimy
 

Niech będzie pochwalony, bo i ja Go chwalę. W pierwszych słowach mojego listu donoszę Wam, że zdrowy jestem, czego i Wam życzę. Święta te mijają pod znakiem jaj, wszystko co żywe je nosi, to i w lodowni bogato, wybierać mogę - gęsie, kacze, kurze, perlicze i przepiórcze. Ponieważ śniadanie tem razem we Dworze wydawane nie było, a wyjazdowe u mojej starszej córy, co to na dziady lada dzień mnie sprowadzi, postanowiłem przed jej teściową błysnąć i zrobiłem faszerowane gęsie.

 

Najpierw ugotowałem na dobrze twarde, potem wyrzuciłem ze skorupki, która w brązie była, bo w garnczku wraz z cebulowymi łupinami i obierkami z buraka dochodziły. Żółtka zostały zmielone, do nich przesmażona cebulka, burak gotowany w cienką kostkę i wędzony łosoś, by masa gładką była łyżka śmietany i majonezu, na wierzch zielenina i chwila zapieczenia w piekarniku.

 

Lekka odmienność na tle szynek, kiełbas, studzieniny i innych specjałów. Po żurku dały chwilę wytchnienia przed dalszymi zapasami z ciężko zastawionym stołem, ale o tym za chwilę. teraz zaś życzę Wam wszystkim spokojnego świętowania, ruchu zażywajcie, tak jak ja z moją młodszą widłami machając by konie w stajni czystą ściółkę miały i z przyjemnością marchewkę mogły chrupać. Alleluja!!!

niedziela, 24 kwietnia 2011, mag-43

Polecane wpisy

  • Polska nam przyjazna

    Jestem rolnikiem, ciężko pracuję wyrywając krwawicą coś dla siebie i rodziny. Wydawało mi się, że w ciągu tych dwudziestu paru lat zaczynamy żyć w normalnym kra

  • cacana zapiekaneczka

    Kupiliśmy z Moim Szczęściem nowe naczynie ze szkła hartowanego. To i trzeba było je niezwłocznie wypróbować. Moja nieoceniona pomocnica ugotowała kaszę pełnozi

  • przyjęcie na dziesięć fajerek

    Zjechało we Dwór ciekawe towarzystwo. Para niezwykle dobrana, może dlatego, że pełna przeciwieństw. Maciej - spokojny, wyluzowany, bardzo poukładany, Iga- rozed

Komentarze
2011/04/25 06:47:16
Alleluja.
Mam nadzieję, że nikt się tymi specjałami nie przejadł i wszyscy zdrowi.
Buziole lanoponiedziałkowe posyłam.
-
2011/04/25 08:25:01
Przy tej ilości jedzenia smaki się pomieszały, ale jajeczka wybiły się na prostą
-
2011/04/25 08:49:11
no takiej roznorodnosci jajec to zazdroscic moge, a ze swiąteczny poniedzialek to duzo wody-niekoniecznie z nieba -zycze i wszystkiego dobrego..
-
2011/04/25 09:33:48
Takich jajek jako żywo żem nie jadła.
A baranek z masła jest cudny!
Życzenia wciąż świąteczne :-)
Marzynia
-
2011/04/25 11:15:53
Śmigusowo-dyngusowe życzenia nieustające :-) Bardzo oryginalny i jak wnoszę smakowity wielce farsz jajkowy! Ale bo też masz możliwości mając takie jajeczne rozmaitości. Hihi (się niechcący zrymowało). Przepiękna zastawa stołu. Uwielbiam to :-) Dalszych świątecznych smaczności i słoneczka na wiosennym niebie :-))
-
2011/04/25 11:41:08
Alleluja! I jajem o jajo!
Wszystkiego dobrego:)
-
2011/04/25 11:59:56
Alleluja!
Wesolego smigusa-dyngusa:)
-
2011/04/25 20:00:33
Aleluja Dobrodzieju.
Ty masz z tymi wszelakimi jajami dobrze.
I niech jajca będą z Toba.
pozdrawiam
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl