Blog > Komentarze do wpisu
indyk przeciw korporacji
 

Dziś Świętego Józefa, patrona pracy codziennej, do tego Jan Wielki Paweł został błogosławionym, tyle wydarzeń w jeden majowy dzień. Siedzę ci ja sobie w moim Dworze, sam bo Moje Szczęście oćca pilnuje w metropolii zachorzanego i myślę, czasu wiele. Źle się dzieje na tym naszym światku, bo przecież planeta nasza do największych nie należy. Silni narzucają wzorce słabszym, tymi zaś silnymi w dzisiejszym czasie są korporacje. Najwięksi pracodawcy, najwięksi producenci, narzucający jak postępować należy wykształconej młodzieży, chowający ich jak te kapłony na swoje podobieństwo. Jak zjeść to w sieciowej restauracji, jak wypić kawę to w sieciowej kawiarni, jak kupować to w hipermarkecie, po co iść do muzeum gdy niedzielę można spędzić w galerii handlowej. Nienasycone molochy pędzące by osiągnąć coraz większy zysk, bo jeno mamona ich kręci. Dlaczego tak, za co, bo coraz nas więcej i by wyżywić tę narastającą masę piękne jest uzasasadnienie dla ciągłej produkcji naszpikowanych chemią brojlerów rosnących w dwa miesiące? Takie myśli chodzą mi po głowie, samemu siedzącemu, bo Pani Matka spać poszła. Świecie źle się bawisz i do samozagłady dążysz, skarlejesz człecze odchodząc od Natury, zapominając co wynika z doświadczeń przodków. Na ten żal ukręciłem ci ja sobie roladę z indyka o piersi szerokiej a zwartej, bo po polu biegał. Najpierw rozciąłem tęże w płat jak największy i jeszcze bijakiem rozbiłem, potem posmarowałem pastą z adżykiMojego Szczęścia z domieszaną musztardą dijońską i octem z Modeny.

 

Tak to i mięso sobie poleżało dzionek cały w lodowni. Pani Matka sporządziła farsz, a dała boczek wędzony, prawdziwy,

 

nie jeno nasycany farbą sztuczną, cebulkę, to podsmażyła, potem podrobiła główkę czosnku, rydze wyciągnięte z mrożenia w paski pocięła i do tego doszedł mój ser wyschnięty podrobiony w paski cienkie.

 

To wymieszane żółtkiem zaciągnięte, ubogacone pietruszką zieloną z ogródkowej szklarni poszło na pokrojone w cieniutkie plastry surowego boczku na indyku położone, całość zaś zrolowana ciasno w folię zawinięta i szpagatem sciśnięta poszła do pieca nastawionego na 200 stopni i tam ponad godzinę spoczywała. Wydawać ją można było na zimno, ciepło i gorąco sos jeno trochę rozciągająć co do brytfanny wyciekł. Wiem rzeczecie- sytyś to głodnych nie zrozumiesz, oni byle co jeść muszą, po części to prawda, lecz i ja nie zawsze z pełnym kałdunem biegałem, jedno z doświadczenia wiem na pewno- jesteś tym co jesz, a chcesz być bezwolną maszyną do wykonywania najprostszych czynności, wsuwaj w gębę to co ci dadzą i nie myśl, ważne przecież, że pełen bekniesz i popijesz Mocnym Fullem zrobionym przez korporację, panie Kiepski.

niedziela, 01 maja 2011, mag-43

Polecane wpisy

  • Polska nam przyjazna

    Jestem rolnikiem, ciężko pracuję wyrywając krwawicą coś dla siebie i rodziny. Wydawało mi się, że w ciągu tych dwudziestu paru lat zaczynamy żyć w normalnym kra

  • cacana zapiekaneczka

    Kupiliśmy z Moim Szczęściem nowe naczynie ze szkła hartowanego. To i trzeba było je niezwłocznie wypróbować. Moja nieoceniona pomocnica ugotowała kaszę pełnozi

  • przyjęcie na dziesięć fajerek

    Zjechało we Dwór ciekawe towarzystwo. Para niezwykle dobrana, może dlatego, że pełna przeciwieństw. Maciej - spokojny, wyluzowany, bardzo poukładany, Iga- rozed

Komentarze
2011/05/02 06:48:05
miam, wygląda przepysznie !!
-
2011/05/02 10:40:22
I to lubię! Zawijas roladkowy i pyszne nadzienie. Wyborne! :-)
-
2011/05/02 18:40:11
Ja spędziłam trzy dni ze strzelcami na poligonie, gdzie uczyliśmy się wielu pożytecznych rzeczy a przede wszystkim odpowiedzialności za swój kraj. Więc proszę wiedzieć, że zgadzam się z Panem w stu procentach :-)
Całuję rączki Pani Matki, bo moja już gotuje w świętemu Piotrowi...
-
2011/05/02 19:04:10
A przy mnie to nie myślisz?
-
Gość: HANNNA, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/05 15:41:55
Jest pan zapewne bardzo zajety pracami polowymi , ja tez mam kawalek pola , wprawdzie to tylko dzialka ogrodowa , ale zeby byla zachwycajaca wymaga duzo pracy , wiec wyobrazam sobie ile tej pracy u pana . Zycze sprzyjajacej pogody, obfitych plonow w sadzie w warzywniku na rabatkach i w polu oraz wkrotce nastepnych przepisow z pieknymi zdjeciami.
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl