Blog > Komentarze do wpisu
kocham kaszebskie plemię

Chcecie wiedzieć asińdziejowie kto serce ma na dłoni, kto ostatnią koszulę z grzbietu zdejmie i wam odda, a gdy nogi w d... wam wchodzić będą, krzesło własne podstawi? Jak go na swej drodze spotkacie będzie to kaszuba zacny w kapelusiku na głowie, niebieskim kubraku! Takim właśnie jest Tomek Strubiński,

 

mój komilton zacny, który ostatnimi czasy na wiariackim szlaku serów prezentacji mi towarzyszy. Wraz z Honoratą mistrzowie rękodzieła to nieziemscy, w Lidzbarku ich wędzonego niezwykle doceniono. Nie powiem ździebełko przygryzłem i smak na długo mi został. Robią z koziego mleka to czego ja nie robię - pyszne świeżaczki, aż słodziuchne w smaku, "francuzom" niczym nie ustępujące. Byliśmy razem w Turku, świetnie się uzupełniając.

 

O wartości produkcji niech świadczy zdanie Karola Okrasy, który i w telewizorni i na estradzie najsamprzód moje dzieciątka pokazał,

 

one dojrzałe, jako konary starego drzewa, albo czarne jak diabla sierść, w środku bieluchne jak pupcia niemowlęcia, co to Krzywonosem je zwą. Za nimi zaraz poszły Honoraty i Tomka cudeńka maluchne.

 

No tom ja syt wrażeń i chwały stamtąd wrócił. Tomuś zaś medialnością się zachwycił i parcia na szkło dostał.

 

No i dobrze, jam swoje już odsłużył, na innych kolej. Ale Turek zacny był, teraz kolej na święto nad Jeziorem Wdzydzkim czyli w stronach zacnych Strubińskich.Będę musiał przypomnieć sobie co to widły gnojne, hymn cały, przecież jako dziecko wakacje w Swarzewie spędzając mówiłem w tym języku całkiem biegle.

środa, 29 czerwca 2011, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2011/06/29 12:32:01
No to ja ich też kocham :-)
-
2011/06/29 20:48:03
No tom się doczekała wieści z Turku i serowarowych zacnych kręgów. Oczy się śmieją do tych smaczności (jak zwykle zresztą). No i uznanie znawców zasłużone cieszy. Zresztą kto zobaczy a tym bardziej pokosztuje, to i wywracając oczyskami z lubości chwalić będzie :-)
A i widać, że tym rzemiosłem zacni ludzie się trudnią.
-
Gość: rajka, *.ip.netia.com.pl
2011/06/29 22:07:11
Sery wspaniałe,ciekawa jestem czy na dolnym śląsku też taki pokaz się odbędzie?
-
2011/06/30 00:15:25
Potwierdzam, Tomek jest super
-
Gość: , *.bydgoszcz.hypnet.pl
2013/09/25 18:15:58
NIESAMOWITY FACET!!!TAAAKIE TEŻ SERY!!!
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl