Blog > Komentarze do wpisu
sukces poznański, czas na Gruczno

Wybacz Szanowny Czytelniku, żem Cię tak zaniedbał ale tak naprawdę nie wiem w co pierwiej ręce włożyć. Na polu żniwa, w równej parze orka by rzepak w terminie zasiać, za chwilę będą zabiegi wokół niego, wtedy też czas na ozime nadejdzie, coś sprzedać też trzeba by rachunki popłacić.Ciężko jest w tym roku niezwykle. Co z tego, że ceny wysokie gdy nie ma co sprzedawać. Potem miastowe pójdą do sklepu i narzekać poczną, że rolnik ich kosztem kabzę sobie nabija. Prawda zaś inna zupełnie, zarobić, zarobią ale jeno pośrednicy, te wszy co na skórze nas pracujących w znoju od rana do nocki się tuczą. Jak to mówią gram handlu lepszejszy jest od kilograma jakiekolwiek roboty. No ale nie narzekajmy, jest jak jest i inaczej nie będzie. Dzieciątka moje, zmuszony przez Wojtka Lewandowskiego pokazałem Poznańczykom w poniedziałek ostatni i spotkały się one z nadzwyczaj miłym przyjęciem. Com przywiózł tom sprzedał.

 

Matka Boska Zielna darzyła. Podziw gawiedzi wzbudziłem, ostrygi od restauratora zacnego Piotra Michalskiego, łykając.

 

Teraz czas na Gruczno, gdzie jadę z sercem bijącym bom na smak roku Krzywonosa wystawił i czekam czy jurorom a znawcy to zacni do gustu on przypadł. Tak więc sobota i niedziela będą pracowite. Rezydent młody przez ten krótki czas radę sobie dać powinien, no a poza tem od czego jest telefonia.

czwartek, 18 sierpnia 2011, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2011/08/19 07:02:09
kciuki trzymam:)
-
2011/08/19 07:21:01
....zarobią ale jeno pośrednicy, te wszy co na skórze nas pracujących w znoju od rana do nocki się tuczą.

Rozumiem, że pośrednicy nie pracują, nie szukają dostawców i odbiorców na produkty i że za darmo mają zarobek... ciekawy punkt widzenia. :-)))
-
2011/08/19 21:27:55
Do zobaczenia - jutro. Będę fotografował więc kapelusik zacny swój weźmij.
dozo
-
Gość: czercz, *.adsl.inetia.pl
2011/08/19 23:38:01
Dlaczego tak daleko są takie fajne imprezy? A okolice Warszawy?
-
2011/08/21 15:14:31
taką samą mam refleksję - wszystkie zacne imprezy kulinarne z dala od Stolicy się odbywają...
ale blog wspaniały i fotorelacja też!
-
2011/08/22 12:07:29
Jasne, wszystko poza stolicą.
Powodzenie myślę że było. Udanego nowego tygodnia.
-
2011/08/22 15:47:43
szanowny caddicusie! uważasz mój punkt widzenia za ciekawy, a co byś powiedział gdyby biorąc efekty Twojej ciężkiej pracy ktoś za pośrednictwo, w przeciągu kilku miesięcy zarabiał tyle samo co ty, tyle że na czysto - przykład biorą ode mnie zboże za 700 a po kilku miesiącach przetrzymywania sprzedają za 1200, ja na te 700 pracowałem przez rok, siejąc, uprawiając, kupując nawozy, środki ochrony roślin, płacąc za coraz droższe paliwo, czasami bilans wychodził na zero, pośrednik wkładał w to pieniądze, swój czas i wynajem magazynów i zarabiał kilkaset złotych na czysto. uważasz, że to sprawiedliwe, wiem wiem, obecnie spekulacja to zmysł handlowy i szczęście do interesów, w ziemi grzebią frajerzy
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl