Blog > Komentarze do wpisu
nie kozam a zieleniną się żywię
 

Uch, odetchnąłem, program przeszedł, emocje opadają, za chwilę będą następne ofiary do obróbki. Jedyne co mnie dotknęło to że postrzeżono mnie jako satrapę, dzierżymordę, który działa podporządkowując sobie innych metodą łąmania charakterów. Wyciągnięto z kontekstu powiedzonko - kiedy byk ryczy, obora słucha. No i to prawda, tak wychowywałem moje dwa "mercedesy" by być dla nich autorytetem, przewodnikiem stada, mój głos musiał być decydujący i rozstrzygający, zawsze jednak po wysłuchaniu argumentów progenitury, stąd znamiona demokracji. I chyba wychowałem je dobrze, bo przecież rezultaty świadczą o metodzie. No ale dość o tym. By zaś charakter sobie łagodzić jem zieleninę. Ta sałatka rękodziełem Mojego Szczęścia. W jej skład wszedł seler naciowy, czerwona cykoria,

 

słodkie mandarynki  i włoskie orzechy.

 

Proste i nieskomplikowane, siekanina ta w nie za duże kawałki polana została oliwą pierwszego tłoczenia z dodatkiem dobrego octu balsamicznego z Modeny, z niewielkim dodatkiem soli morskiej i świeżo zmielonego pieprzu.  Niech ten sos dokładnie oblepi listki a będzie to strawa godna senatorskiego stołu. Zdałby się do tego jeszcze mój bundz, ale doktorka serów też zakazała, ja zaś usłuchany i te trzy miesiące wytrzymam.

czwartek, 15 marca 2012, mag-43

Polecane wpisy

  • Polska nam przyjazna

    Jestem rolnikiem, ciężko pracuję wyrywając krwawicą coś dla siebie i rodziny. Wydawało mi się, że w ciągu tych dwudziestu paru lat zaczynamy żyć w normalnym kra

  • cacana zapiekaneczka

    Kupiliśmy z Moim Szczęściem nowe naczynie ze szkła hartowanego. To i trzeba było je niezwłocznie wypróbować. Moja nieoceniona pomocnica ugotowała kaszę pełnozi

  • przyjęcie na dziesięć fajerek

    Zjechało we Dwór ciekawe towarzystwo. Para niezwykle dobrana, może dlatego, że pełna przeciwieństw. Maciej - spokojny, wyluzowany, bardzo poukładany, Iga- rozed

Komentarze
2012/03/15 14:46:07
Fantastyczny przepis na surowke, juz zapisuje i zaraz sobie przyrzadze jak tylko zgromadze wszystkie potrzebne ingredienty.
Samkowite zdjecia :)
-
2012/03/15 15:50:36
Przepis przepisem, ale dziś tylko n agotowe dania reflektuje:-)
-
2012/03/15 16:09:15
Pożarte zostało natychmiast
-
Gość: HANNNA, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/03/15 16:42:32
Rzeczywiscie!!! dokladnie tak odebralam ten program , dlatego wole zdjecia i przepisy niz odczarowywanie niemozliwego , bo od tego sa specjalisci .Ps. A" Moje szczescie" cieplutko pozdrawiam.
-
2012/03/15 17:17:15
mniam, przepyszne i każdy ze smaków mój ulubiony :)
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/03/15 18:26:48
O losie smutny !! i znowu mnie ominęło !!
-
2012/03/15 19:42:12
Super ta surówka. A ja lubię takie połączenia.
Pozdrawiam:)
-
2012/03/16 01:26:29
Mnie się program z Waszym udziałem podobał!
Ludzie niby wiedzą, o czym ma być i jaki jest cel, ale i tak narzekać dla zasady będą.
Wypowiadają się zaś najczęściej niekoniecznie ci, którzy mają jakieś lepsze metody, tylko ci, którzy najgłośniej krzyczą.
Mam wrażenie, że każdy by chciał osiągnąć takie metody, ale większość się nie przyzna, że oczekuje aż ktoś to zrobi za nich, bo samemu to już zbyt ciężka praca wychowawcza :)

A sałatka brzmi cudnie, zbiorę co trzeba i zrobię :)
pozdrowienia serdeczne!
iw
iw-od-nowa.blogspot.com
-
2012/03/17 15:01:03
Za selerem naciowym na surowo nie przepadam, ale "kiedy byk ryczy, obora słucha" - ze wszech miar popieram. Autorytety trzeba mieć. Jak wygląda świat bez autorytetów (czy raczej z gównianymi antyautorytetami) widzimy codziennie w telewizorze i nie jest to widok napawający otuchą. Żałuję, że nie widziałem programu.
-
2012/03/17 19:32:17
Pychota wynika już z samego patrzenia. Moje to klimaty, więc chętnie zmałpuję sałatkę.
I na co Ci przyszło Ziemianinie: szewc bez butów z musu chodzi, skoro serków zakazali... Ale czasowo mam nadzieję. Wszystko rychle do normy wróci :-)
-
2012/03/18 01:08:20
Zapożyczam przepis na surówkę. Wygląda na smakowitą.

Programu w telewizji nie widziałam, więc się w szczegółach nie wypowiadam.
Obejrzałam fragmenty na stronach TVN-u i dziwię się ludziom, którzy dają się nabrać na coś takiego, bo można zostać tak zmanipulowanym, że człowiekowi przykro jest później, ponieważ miał szczere intencje. Wystarczy jedno zdanie wyrwane z kontekstu, które podoba się mediom, i człowiek jest załatwiony...
Nie tędy droga, panowie, "redaktorzy"...W ten sposób nie pokażecie jak należy docierać do trudnej młodzieży. Może najpierw trzeba nauczyć dorosłych być rodzicami?
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl