Blog > Komentarze do wpisu
wianki u Hrabiny
 

Tradycji stało się zadość. Jak co roku ruszyliśmy podwodami do sąsiedniej miejscowości by uczcić Dzień Imienia  Hrabiny Łąckiej Tyszkiewicz. Czy potraficie sobie wyobrazić moi mili mieszkańców wsi, która  w całości należała do jej przodków, ale dziś w XXI wieku, prowadzących ją pod ręce nad jezioro by posadowiła na wodzie wianek

 

i śpiewających - kochamy Cię, Alleluja, kochamy Cię? Jak nie z tej rzeczywistości, do tego sołtys o swojskim imieniu i nazwisku Wacek Słoma, dyskutujący o czterech rycerzach wyekwipowanych przez okoliczne wsie na bitwę pod Grunwaldem,za co później o cztery lata Lwówek otrzymał prawa miejskie, że już starczy łożenia na miasto, teraz czas na sołectwa, one muszą pięknie wyglądać i za podatkowe pieniądze mieć kwiatki i rabatki. Hrabina swój rodzinny dom odnowiła pięknie, błyszczy jak perełka na tle obdrapanej rzeczywistości,

 

do tego zdobyła miłość mieszkańców, stojących dziś za nią murem. Jej imieniny to święto całej wsi, na którą ta stawia się w komplecie. Do tego patrząc na włościan miłym okiem okoliczne ziemiaństwo, dziś mieszkające na ogół w metropolii i nie zajmujące się rolą, dystyngowani panie, panowie, dobrze po osiemdziesiątce. Obraz jak nie z tego wieku. Kochamy Cię Pani Nino! W przetwórni zaś powstają konfitury z morwy, zdrowe niezwykle.

niedziela, 24 czerwca 2012, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2012/06/24 14:01:55
Cudnie! Faktycznie jak nie z tej rzeczywistości! Tym bardziej cieszyć się należy, że jeszcze zdarzają się takie sytuacje, tacy ludzie, którzy na wielką estymę zasługują i tacy ludzie, którzy to w tak przesympatyczny sposób wyrażają. Serce rośnie!
Cóż będzie jak kiedyś... Czy i wtedy dobra pamięć będzie trwała?
-
2012/06/24 15:48:12
i bardzo ładnie i [i}w ogóle i w szczególe:-)))
-
2012/06/24 20:54:48
Uśmiech prowokuje, ciepły, żeby nie było. U mnie świętojańsko tylko rozżarzone węgle, szukanie kwiatu paproci, opalanie się na na skałach i oczko od miłego pana :)
-
2012/06/24 21:41:08
Fajnie było
-
2012/06/28 14:56:19
Życie potrafi zadziwić a ludzie jeszcze bardziej.
Ważne by wszyscy byli zadowoleni :-)
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl