Blog > Komentarze do wpisu
Przeżyłem kontrolę Sanepidu

Boże strzeż mnie od morowej zarazy i polskiego urzędnika. Wiecie  jaki jest tok jego rozumowania? Poprzez odrapania z resztek mięsa  zasuszonej kości biednego producenta uzasadnić sens swojego istnienia. Pani w trakcie się przyznała, że przyszła w sobotę, w którą nie pracuje na skutek donosu i że kierowniczka jej nie daruje jak nie przyniesie łupu w postaci mandatu. Zostałem ukarany za brak termometru w chłodziarce, ślady palców na lodówce turystycznej, mimo żem twierdził iż moje sery same w sobie brudzą i ręką i dotknąwszy brązowy odcisk zostawiłem oraz za muchy krążące wokół. Miastu za to, że straganów nie umyło i nie odmalowało jak obiecało nic się nie dostało, bo jeszcze by urzędnik w łeb za taką gorliwość dostał. Za to producenta, który ubarwia biedronkową monotonię można ze skóry obedrzeć. No, a jakże stały te kontrole i patrzyły, że klientów mam, więc będzie co odbierać, co z kieszeni wydrzeć. Na womity się bierze, ale one tak wychowane, sens swojego istnienia widzą jeno w wypisywaniu kwitków, które potem w żywą zamieniają się mamonę. Taki kraj, takie urzędniki, taka rzeczywistość, EURO się skończyło, koniec wymachiwania szalikiem, trzeba zarobić na swoją pensyjkę. Pamiętajcie jeno, że jak nas zarżniecie same z głodu zdechniecie! Nawet na wasze niezasłużone emerytury nie starczy.

P.S. A żem zdrowy niech wyżej okazane  świadectwo zaświadczy ;)))))

poniedziałek, 02 lipca 2012, mag-43

Polecane wpisy

  • Encantado w pigwie

    No i proszę, wielcy tego świata się nie dogadali. Jak nie wiada o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. Nie chcą się z nami dzielić tym co mają. Czy im się dziw

  • Ser Grądzki się pyszni

    W serowarni mleko się zmienia. Powoli na łąkach coraz mniej do skubania, zielonego ubywa. Stwory będą musiały przejść na siano. Udało się też zwieźć sporo balot

  • jak w rolę celebryty wchodzę...

    Ludkowie rostomili, jeśli chcecie obejrzeć mnie i dzieciątka moje serami zwane zerknijcie w niedzielę do Kuchni+ gdzie Gieno Miętkiewicz przez Dziurkę od Sera s

Komentarze
2012/07/03 00:36:43
150 do tyłu!
-
2012/07/03 05:35:13
Nie ma to jak donosy :-)
-
2012/07/03 05:59:39
Przynajmniej szczera była i przyznała się jaki był sens jej wizyty. To przykre, że urzędnik sens widzi w mandacie, a nie w tym, jak wygląda rzeczywiste bezpieczeństwo produkcji żywności.
-
2012/07/03 06:44:12
dobrze, że swoich kości nie musialeś odrapywać :)
pewnie jakiś zazdrosny sąsiad....
to pani przyszla nielegalnie (prywatnie) skoro w swoją wolną sobotę...
-
2012/07/03 08:14:50
kierowniczka kazała
-
2012/07/03 16:05:29
A czego się spodziewałeś po programie w TV. Teraz tak będzie często, ludzie są zawistni!
-
2012/07/03 19:52:02
Jak ja to dobrze znam, u mnie był US.
Też mi coś znaleźli, bo przecież najważniejsze to się wykazać, nawet jak widzą, że kobita ledwo zipie i sama chałupę remontuje! A co, na donos każdy trzeba reagować!
pozdrowienia
Twoje życie i tak ciekawsze od tych urzędasów!
Trzymaj się!
-
2012/07/04 07:53:28
W latach 1988-1989 prowadziłem jako tzw. ajent, sklep warzywa-owoce; widzę, że nic się nie zmieniło w temacie sanepidu - oni nadal są w głębokiej komunie.
Pozdrawiam i łączę wyrazy współczucia!!:)) - bo jeszcze nie raz, zapewne, te zakały Cię nawiedzą.:((
...i jak będą chcieli to zawsze coś znajdą...
gregg
-
Gość: PiotrzTogi, *.adsl.inetia.pl
2012/07/04 14:31:50
Marku ciebie zdybali po a mnie przed strefa kibica , wieczorem wpadło do mnie w odwiedziny 7 przemiłych panów . Podtykając mi pod nos (dostałem prawie zeza)jakieś blachy i papiery poprosili o okazanie alkoholi , papierosów i takich innych . Po 45 minutach poszukiwań , przewróceniu całego lokalu do góry nogami , usłyszałem przypadkiem - "pie....ony donos , to nic niema " . w wyniku kontroli pracowników U S , U C i policji znaleziono 3 pudełka papierosów z przed 3 lat kiedy to przestałem palić z starą akcyzą , a także parę butelek wina z przed zmiany akcyzy ( razem 12 - 13 but)Skala przestępstwa poraziła moich gości i zostałem ukarany mandatem o nominale 600 zł . accha jeszcze w kasie fiskalnej by nie wyrwany paragon fiskalny . po wymianie grzecznoci moi goście bardzo zawiedzeni opuścili .
-
2012/07/10 23:14:12
Ciekawe, że ten sam sanepid nie zauważył, że przez blisko 10 lat niejadalna sól była sprzedawana detalicznie oraz dodawana do różnych produktów !
Może by się zainteresowali ile herbaty mamy w herbacie, a ile chemii i farby ?
I czym kiszona jest kapusta ?
Odciskami palców to się ktoś inny zawodowa zajmuje :D
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl