Blog > Komentarze do wpisu
Trendy Chef i po nim

Przyszło nam, razem z Moim Szczęściem do Bydgoszczy ruszyć. Zaproszono nas, czyniąc partnerem imprezy, na wydarzenie o międzynarodowej randze, z udziałem Cordon Bleu. Na takie dictum ad verbum odpowiedź mogła być jedna - jedziemy. Hotel Słoneczny Młyn położony bajecznie, w centrum miasta a nad rzeką, niby ulica a oddalony i cichy. W sobotę waliły tam tłumy by ogrzać się w cieple sław, sama śmietanka polskiej kuchni, do tego młodzież a wśród nich przechadzający się niczem pawie dumne gwiazdkowi od Michelina mistrzowie z Europy. Wojciecha Modesta nie było bo i przecie on człowiek pracą zajęty, ale na pewno duchem był z obecnymi. Myśmy częstowali czym chata bogata.

Furorę robiły, oprócz serów rzecz jasna, nasze miodowe ogórki według XVIII wiecznego przepisu gdzie w zalewie jeno miód i ocet winny o znakomicie zbalansowanym smaku. Do galerii miłośników naszych serowych cudów przybyła rodzina Sowów. Pan Adam degustował, smakował i do torby pakował.

Ponieważ wraz z nami występował Michał Kuter poznańskiej już kultowej restauracji A Nóż Widelec z wielkopolską jagnięciną przez niego samego upieczoną, genialnym surowcem który na stałe postanowiliśmy wprowadzić to i udźca  P.Sowa podjadł i od razu zamówił by mu słać dla wyróżnienia od słodyczy. Ja zaś cicho się przyznam, że nie mogąc łakomstwa powstrzymać trzy babeczki z borówką upieczone pożarłem w skrytości do ostatniej kruszyny. Miło było niezwykle, ambicję moją również łechcąc, bo w spisie byłem umieszczony jako jedne z najlepszych serów w Polsce, Bydgoszcz sobie zapamiętamy.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013, mag-43
Tagi: Trendy Chef

Polecane wpisy

Komentarze
2013/04/29 23:37:27
Gratuluję wyróżnienia. Jak będę w Polsce to muszę koniecznie skosztować tych rarytasów.
-
2013/04/30 12:46:17
Gratulacje!:)
-
2013/04/30 16:03:42
Ja także gratuluję! No i na tle tych serów, trzeba przyznać, pan Marek się bardzo atrakcyjnie prezentuje ;-)
-
2013/05/01 13:00:17
Gratuluję jakże zasłużonego uznania. Cieszę sie i pozdrawiam majowo.
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl