Blog > Komentarze do wpisu
sery i Transatlantyk

Od czasu do czasu trzeba do miasta pojechać, by się nie zastać i w gburostwo nie wpaść. Okazją ku temu znakomitą jest trwający teraz w Poznaniu festiwal Transatlantyk, tem bardziej, że Jan A.P nie dość że sąsiad to jeszcze dobrze znajomy. Poszliśmy więc z Moim Szczęściem do Mulitikina. Najsamprzód obejrzeliśmy przegryzając papierówką film poświęcony Petriniemu, twórcy idei Terra Madre i Slow Food. Tu ponieważ temat nam bliski wielu rzeczy się nie dowiedzeliśmy, ale na ekran z ciekawością zerkaliśmy. Potem przejście po czerwonym dywanie i w specjalnie na tę cześć postawionym namiocie było kolacja przygotowywana przez creme de creme polskich szefów kuchni. Od Andrzeja Truchlewskiego, poprzez Michała Kutera do Rafała Godziemskiego, zresztą zerknijcie na moją stronę face, tam ich wszystkich znajdziecie. Skoro zaś oni to i moich produktów zabraknąć nie mogło. Był ser rzecz jasna, tym razem wędzony na olchowym dymie kozi, do tego konfitura z morwy na czarnoporzeczkowym soku z dżem z zielonych pomidorów, do tego confit z gęsi kołudzkiej.

Mlaśnięcie i nie było, wspomnienie jeno. Potem zupa z dzikiego szczawiu z panierowanym jajeczkiem przepiórczym i musem kartoflanym. Dobre wychowanie powstrzymało mnie bym nosa nie uzielenił a talerza nie wylizał.

A boczuś wysmażony co pod zębem strzelał! Po nim poszedł dorsz solony, płatek w płatek się rozchodzący, do tego płatki rzodkiewki i soliród.

Pożarlim, smak niebiański do tego garni oko cieszące.Po rybie skoki zajęcze w rurkę zwinięte, ziołami pachnące, sosik ze świeżych kurek, maślany.

Delicje takie, że oczy mgłą rozkoszy zachodziły.Potem strzelono deserem - mus z migdałów, twaróg z mleka moich yersejek i takoż mój miód akacjowy.

Ludkowie rostomili, kolacja ta nie miała ani jednego słabego punktu!porcje małe ale każdy z biesiadników wyszedł najedzony. Na sam koniec kucharze od siebie podali praliny samoręcznie zrobione, kryjące pod czekoladą moją truskawkową konfiturę albo szczypior z białą cebulką.

Mistrzowie nad mistrzami i im się w pas kłaniam.

wtorek, 06 sierpnia 2013, mag-43

Polecane wpisy

Komentarze
2013/08/07 06:20:08
kapitalna impreza. Duzo mówiono o niej w radiowej Trójce.
Porcje małe, ale za to ich duża ilość i wszystkiego można popróbować.
-
2013/08/07 08:01:33
Hanula, małe, ale wyszliśmy najedzeni bardzo i smacznie :)
-
2013/08/07 10:26:05
Ja nawet nie wiedziałam, że takie rzeczy istnieją...
Co to ten soliród tyż nie wim.
Alem pożarła oczami i w myślach, bo opis jest zachęcający i zdjęcia cudne.
Gratuluję Wam raz jeszcze i życzę wszystkiego dobrego.
Całuski dla Emki!
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2014/03/31 15:26:41
O Jezusicku. Jak dobrze, że na tą stronę trafiłam. Aż mi ślina pociekła.
Gościu siądź i odpocznij sobie...
Durszlak.pl